Pielgnacja aut Wrocaw

Powłoka ceramiczna Wrocław

Ochrona lakieru samochodu jest priorytetem dla właścicieli samochodów. Nawet podstawowe zabiegi pielęgnacyjne narażają lakier samochodu na zniszczenia.  W codziennych warunkach, na jakie skazany jest pojazd, nie jesteśmy w stanie ochronić go przed zadrapaniami, odpryskami, blaknięciem oraz powstawaniem plam na lakierze.

Stosowanie najbardziej powszechnej opcji ochrony lakieru samochodu, jaką jest woskowanie pojazdu po myciu, nie jest tak skuteczne jak inne zabiegi auto detailingu. Lack Protect Wrocław w swoich usługach posiada również zabezpieczanie lakieru pojazdu powłoką ceramiczną.

Powłoka ceramiczna długotrwała ochrona lakieru

Powłoki ceramiczne Wrocław – realizacja Lack Protect

Długotrwały blask i ochrona lakieru samochodu

Powłoka ceramiczna w dziedzinie auto detailingu jest znana od lat. Charakteryzuje się najskuteczniejszą ochroną przed zabrudzeniami,  starzeniem oraz uszkodzeniami lakieru.  Powłoka określana również jako nanoceramiczna, jest bezbarwną warstwą ochronną. Swoim składem oparta jest na dwutlenku krzemu lub krzemionce (SiO2). Powłoka otrzymana z kryształów kwarcu, piasku oraz krzemionki, w połączeniu z innymi surowcami tworzy niewidoczną, twardą warstwę, dającą gwarancje ochrony przed:

  • starzeniem się lakieru,
  • zadrapaniami na lakierze,
  • odpryskami lakieru,
  • plamami na lakierze,
  • blaknięciem lakieru,
  • wchłanianiem brudu w lakier.

Dzięki powłoce ceramicznej na lakierze brud drogowy swobodnie osuwa się z samochodu – optycznie samochód będzie cały czas czysty, a lakier błyszczący. Z powłoką czynności mycia pojazdu ograniczają się wyłącznie do spłukania go wodą. Niezwykle twarda warstwa powłoki ceramicznej przyjmuje funkcje zbrojną i chroni lakier samochodu przed promieniowaniem UV, zadrapaniami oraz szkodliwym działaniem chemikaliów. Powłoka ceramiczna jest nakładana metodą natryskową.

POWŁOKA CERAMICZNA WROCŁAW – LACK PROTECT
ZADZWOŃ: +48 602 398 326, +48 603 634 012
LUB NAPISZ info@lackprotect.pl

Inwestycja w powłokę ceramiczną gwarantuje ochronę lakieru Twojego pojazdu na lata zarówno w bardzo niskich, jak i wysokich temperaturach.

Gdzie stosuje się hydrofobową warstwę ochronną lakieru

Powłoki ceramiczne są stosowane również na innych elementach samochodów. Producenci pojazdów nakładają je na podwozie samochodu oraz komorę silnika. Ta technika ochrony powszechnie jest stosowana również na kołach, we wnętrzach pojazdu, a nawet na szybkach. Ceniona jest za wieloletnią ochronę bez konieczności konserwacji.

Powłoka ceramiczna Wrocław – opinia o Lack Protect:

Lakier jak lustro , lampy ekstra, środek też mistrzostwo – dziękuję ! – Joanna Ka

Zalety i cena powłoki ceramicznej na auto

Charona pojazdu jest dość kosztowna, ale inwestycja w powłokę ceramiczną daje gwarancje wieloletniej  oraz skutecznej ochrony lakieru. W cenie oscylującej w granicach od 1500 zł do nawet 5-6 tysięcy złotych zyskujesz zalety takie jak:

  • stała ochrona przed promieniowaniem UV,
  • ochrona przed plamami chemicznymi,
  • łatwość czyszczenia dzięki funkcji hydrofobowych,
  • połysk i stały piękny wygląd elementów pojazdu.

Jeżeli konsekracja oraz czynności sprzątania pojazdu sprawiają Ci trudność, rozważ zastosowanie powłoki ceramicznej w swoim samochodzie. Za cenę powłoki zyskasz komfort użytkowania, stały piękny wygląd pojazdu, a także mniejszą ilość obowiązków związanych z pielęgnacją auta.

Realizacje nakładania powłoki ceramicznej – Lack Protect Wrocławiu

Efekt pokrycia komory silnika powłoką ceramiczną

Efekt przed i po - powłoka ceramiczna

Wnętrze pojazdu pokryte powłoką ceramiczną

Felgi pokryte powłoką ceramiczną efekt przed i po

Efekty realizacji Lack Protect Wrocław ceramika samochodowa

Jaką grubość ma powłoka ceramiczna

Przed wyborem powłoki ceramicznej zastanawiamy się jaką ma ona grubość i czy na pewno wystarczy aby skutecznie chronić lakier pojazdu? Zatem odpowiadamy… Grubość powłoki ceramicznej na aucie wynosi mniej niż jeden mikron – reasumując grubość powłoki to średnio 0,001 milimetra, dla porównania oryginalny lakier samochodu wynosi od 80 do 100 mikronów, czyli od 0,08 do 0,1 milimetra grubości. Teoretycznie jest to abstrakcja, bo jak tak znikoma grubość powłoki ceramicznie może zapewnić odpowiednią twardość i wystarczyć do właściwej ochrony lakieru? Podstawową funkcją powłoki jest rozpuszczenie lakieru, a następnie ściśle się z nim związanie, w skutek czego lakier znacząco zwiększa swoją wartość twardości i zapewnia właściwą ochronę przed uszkodzeniami. Sposób działania połówki ceramicznej jednocześnie obala mity dotyczące konieczności nakładania kliku warstw powłoki jednocześnie.

Powłoka ceramiczna a lakier matowy

Lakier matowy na samochodzie jest zdecydowanie droższy niż tradycyjny lakier, w dodatku przy zadrapaniach nie ma możliwości ich spolerowania – konieczne jest ponowne malowanie. Takie naprawy wiążą się z dużymi kosztami, dlatego pojazdom z lakierem matowym  w szczególności zaleca się aplikacje powłoki ceramicznej.

PROFESJONALNA CERAMIKA NA AUTO W ROZSĄDNEJ CENIE – WROCŁAW

ZADZWOŃ: +48 602 398 326, +48 603 634 012

LUB NAPISZ info@lackprotect.pl

FAQ – najczęstsze pytania dotyczące powłoki ceramicznej

1. Czy dzięki pokryciu auta powłoką ceramiczną nie muszę go już w ogóle myć?  Jak dbać o samochód pokryty  powłoką ceramiczną?

Mycie jest nadal konieczne. Czynności te dzięki powłoce są łatwiejsze i wykonuje się je zdecydowanie rzadziej. Podczas pielęgnacji pojazdu pokrytego powłoką ceramiczną należy używać wyłącznie myjni bezdotykowych lub ręcznych, konieczne jest wysuszenie lakieru po myciu. Bardzo ważne jest, by unikać myjni szczotkowych.

2. Co warunkuje cenę powłoki ceramicznej – Wrocław?

Ceny zależą od tego, jaki element zostanie pokryty powłoką oraz jakie czynności regeneracyjno-naprawcze są konieczne przed nałożeniem powłoki na pojazd. Każdy pojazd przed wykonaniem usługi nakładania powłoki ceramicznej, jest poddawany szczegółowej oraz indywidualnej wycenie przez fachowców Lacka Protect Wrocław.

3. Jaki czas utrzymuje się powłoka ceramiczna na lakierze samochodu?

Żywotność powłoki ceramicznej zależy od wersji zastosowanej i potrafi utrzymać się od 1 do 10 lat na lakierze samochodu. Duży wpływ ma stan lakieru samochodu, dlatego tak ważne jest, by przed nałożeniem powłoki ceramicznej został zrealizowany szczegółowy przegląd jego stanu.


Zobacz więcej na fb

Kontakt

Lack Protect Wrocław
Kosmetyka Samochodowa

ul. Monte Cassino 16B
51-681 Wrocław
info@lackprotect.pl
+48 602 398 326
+48 603 634 012

Napisz do nas