+48 602 398 326 info@lackprotect.pl

Konserwacja podwozia

Konserwacja podwozia pojazdów jest częścią naszych usług zapobiegających korozji. Skutecznie zabezpieczamy podwozie samochodu na długie lata.

Kontakt z nami

Telefon

Konserwacja podwozia

Konserwacja podwozia Wrocław

Podwozie samochodu narażone jest na różne uszkodzenia o każdej porze roku. Piasek, błoto, kamienie czy sól (podczas zimy) negatywnie wpływają na jego stan. Stykanie się podwozia z tymi nieczystościami wiąże się ze ścieraniem się warstwy ochronnej, a co z tym związane – prowadzi do pojawienia się korozji. Zaleca się, aby konserwacja podwozia była wykonywana co 6 lat, dzięki czemu auto powinno być w dobrym stanie – oczywiście co najmniej raz w roku powinno się sprawdzać stan podwozia.

konserwacja podwozia Wroclaw

Stosujemy wieloetapowe procesy konserwacji podwozia

Konserwacja podwozia

Ile trwa konserwacja podwozia?

Jak zostało przedstawione wyżej, konserwacja podwozia składa się z kilku etapów, a każdy z nich musi zostać przeprowadzony starannie. Niektóre z nich wymagają także odczekania, np. po to, aby konkretne preparaty miały szansę wyschnąć. Sama konserwacja trwa zwykle około 2 godzin – czas pracy może się wydłużyć, jeśli przyjdzie pracować przy dużym pojeździe. Wysychanie powinno trwać do 12 godzin. Oddając samochód do konserwacji podwozia, trzeba liczyć się z tym, że będzie on musiał pozostać w warsztacie około 2 dni.

Na czym polega konserwacja podwozia?

Konserwacja podwozia w Lack Protect Wrocław polega na zabezpieczeniu podwozia odpowiednimi preparatami. Mają one na celu ochronienie auta przed zanieczyszczeniami i korozją. Zabieg ten zaleca się wszystkim użytkownikom samochodów – zwłaszcza posiadaczom starszych modeli. Konserwacja podwozia we Wrocławiu powinna się także odbyć w przypadku mechanicznego uszkodzenia metalowych części podwozia, ponieważ osłabiają one powłokę cynkową. Regularne dbanie o podwozie jest bardzo ważne, ponieważ element ten nie podlega wymianie. Dodatkowo sprawne wyposażenie samochodu zapewnia bezpieczeństwo kierowcy i pasażerom.

konserwacja podwozia Wrocław

Realizacja konserwacji podwozia samochodu.

Polecam firmę LackProtect z Wroclawia, która zadbała o moje przednie reflektory. Wielu mówiło, że się nie da, że do wymiany, wyglądały masakrycznie tylko należy powierzyć to osobie, która ma o tym pojęcie.

Michał Menczyński

Po wyczyszczeniu I wypolerowaniu reflektory w moim aucie odzyskały fabryczną przejrzystość i blask. Usługa wykonana szybko i starannie. Polecam!
Adam Gross

Polecam, lampy wyglądają jak nowe 

Marcin Wanżewicz

Konserwacja podwozia Wrocław – cennik

Cena usług kosmetyki samochodowej zawsze jest dla klientów najważniejszą kwestią. Sprawa nie jest jednak tak oczywista. W Lack Protect konserwacja podwozia – tak jak wszystkie pozostałe usługi – poddawana jest indywidualnej wycenie. Każdy samochód jest inny – po pierwsze różnią się wielkością, a po drugie stanem. Im bardziej uszkodzone podwozie, tym usługa będzie droższa, ponieważ będzie trzeba użyć do niej więcej środków. W przybliżeniu można spodziewać się sumy wahającej się od kilkuset do tysiąca złotych. Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia kosztów.

konserwacja podwozia Wrocław

Zobacz nasze realizacje konserwacji podwozia we Wrocławiu

polerowanie lamp samochodu
	 regeneracja reflektorów wrocław
Polerowanie-reflektorów-efetk-przed-i-po (2)
regeneracja reflektorów wrocław
polerka lamp
regeneracja reflektorów wrocław

Etapy pracy i preparaty wykorzystywane podczas konserwacji podwozia Wrocław

Pierwszą czynnością podczas przeprowadzania konserwacji podwozia we Wrocławiu jest dokładne umycie tej części pojazdu. Odbywa się to z wykorzystaniem myjki wysokociśnieniowej i dedykowanych do tego środków czystości (np. piany aktywnej). Strumień wody skutecznie zmywa pozostałości po błocie, kurzu czy oleju. Jeśli na podwoziu widnieje ognisko korozji, należy odpowiednio je zeszlifować lub wykorzystać środek chemiczny, będący neutralizatorem rdzy. Być może konieczne będzie wspawanie nowego elementu blachy, jeśli pojawi się ubytek. Takie miejsce należy odtłuścić i pokryć je specjalnym podkładem bogatym w cynk.

Po myciu następuje właściwy etap konserwacji. Do przeprowadzenia tego procesu konieczne jest usunięcie z podwozia elementów plastikowych, osłon i nadkoli. Zabezpieczane są także wybrane elementy silnika, wydech oraz hamulce, ponieważ ze względu na ich wysoką temperaturę nie powinny mieć one kontaktu z substancjami konserwującymi.

Przy użyciu specjalnych pędzli, pistoletów lub spray’u następuje nałożenie masy konserwującej. Zawiera ona w sobie masy bitumiczne, woski oraz gumy. To etap wymagający dużej dokładności, należy zabezpieczyć preparatami wszystkie możliwe szczeliny. Warstwa środków konserwujących powinna być dość gruba. Dobrze przeprowadzona konserwacja podwozia we Wrocławiu to skuteczne zabezpieczenie antykorozyjne.

FAQ – najczęstsze pytania dotyczące konserwacji podwozia

1. Ile kosztuje zabezpieczenie antykorozyjne podwozia samochodu?

Ceny konserwacji podwozia we Wrocławiu ustalane są indywidualnie po oględzinach. Warto zaznaczyć, że na koszt konserwacji podwozia wpływa wielkość pojazd oraz jego stan. 

2. Czy opłaca się konserwować podwozie?

Konsekracja podwozia przyczynia się do wydłużenia żywotności jego stanu poprzez zabezpieczenia pojazdu przed korozją, przez co dzięki niskim nakładom finansowy zyskujesz  dłuższą sprawność pojazdu. 

3. Jak prawidłowo wykonać konserwację podwozia?

W Lack Protect Wrocław konsekracja podwozia odbywa się poprzez realizację wieloetapowych prac, w efekcie czego zwracamy szczególną uwagę na dokładność ich wykonania.

Lack Protect – profesjonalna pielęgnacja aut Wrocław